Yükselen burç nedir,nasıl hesaplanır, yükselen burç kişiyi nasıl etkiler?

Yükselen burç nedir?

Kişinin doğduğu anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Astrolojik meskenlerde birinci konutun başlangıç çizgisi ile belirlenmektedir. Yükselen burç kişinin doğum saati ve tarihi baz alınarak hesaplanan, kişinin tüm karakterlerinin birebir vakitte yeteneklerinin oluşumunda ziyadesiyle ilgilenen durumların başında gelmektedir. Yükselen burç astroloji de güneşin doğuş istikametine gerçek hesaplanan bölge olarak tanımlanırken, gökyüzündeki 12 bloğu simgelemektedir. Bu bilgiler doğrultusunda bireylerin yükselen burçlarının hesaplanması tamamlanır. Lakin yükselen burcun tam manasıyla hesaplanabilmesi için kişinin doğum saatinin yanlışsız bilinmesi ziyadesiyle kıymetlidir.

Yükselen burç nasıl hesaplanır?

Yükselen burcun hesaplanmasında kişinin doğum tarihi ve doğum saati göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Kişinin doğduğu yerin de yükselen burç üzerindeki tesiri ziyadesiyle yüksektir. Güneşin coğrafik pozisyonunun göz önünde bulundurulmasıyla hesaplanan yükselen burç hesaplaması, kişinin hayatında büyük ölçüde tesirlerin oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Hesaplama aracı ne kadar gerçek sonuçlar veriyor?

Yer ve vakit bilgisi gerçeğe yakın bir biçimde girildiği takdirde gökteki cisimlerin pozisyonları ayrıntılı olarak hesaplandığından, elde edilen sonuçlar da yüksek sertlikte olacaktır. Bununla birlikte girdiğiniz yerde o tarihte yaz saati uygulaması olup olmadığı da otomatik olarak denetim edilmekte ve süreçler buna nazaran yapılmaktadır.

Yükselen burç kaç saatte bir değişmektedir?

Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü 24 saatte tamamlamaktadır. Zodyakta 12 burç bulunduğundan, her burç ufuk çizgisinden yaklaşık olarak iki saatte geçmektedir. Hasebiyle doğum saatinden tam olarak emin olmadığınız durumlarda iki saat öncesi ve sonrası için de hesaplamalar yaparak bu saatlerin hangi burçlara denk geldiğini öğrenebilirsiniz.

Yükselen burç cinsiyete nazaran değişir mi?

Doğum haritası cinsiyet ile alakalı olmadığından, yükselen de cinsiyet ile alakalı değildir. Hesaplamada yalnızca doğum yeri ve vakti belirleyici olmaktadır.

Yükselen burç kişiyi nasıl etkiler?

Yükselen burçların kişinin hayatında büyük ölçüde tesirleri bulunan ve özellikle kişinin karakterinin oluşumunda kıymetli tesirlerin oluşmasını sağlayan durumların başında gelmektedir. Astroloji de yer alan 12 burcun her bir tanesi birbirinden farklı bir meskeni temsil ederken, bireylerin karakterinin farklılıklarla dolu olması da buradan gelmektedir. Yükselen burç şahıslar üzerinde kıymetli değişimlerin ve farklılıkların oluşmasına neden olurken, şahısların hayatı nasıl yaşadığı ve nasıl bir güruha evrildiği kendini geliştirmesiyle birlikte harmanlandığında ortaya birbirinden farklı karakterler çıkmaktadır. Çocukluk devirlerin nasıl geçti, ebeveynlerin davranış biçimleri, okuduğunuz kitaplar ve aldığınız eğitimler kişinin karakter oluşumunda ziyadesiyle tesirleri olurken burç ve yükselen burcun devreye girmesi kişinin en son ki halinin oluşumunu oluşturmaktadır.

Yükselen burçların özellikleri nelerdir?

Yükselen koçlar;

Yükseleni koç olan şahısların ekseriyetle renkli kişilikleri ve olumlu hareketlerle dolu olduğunu gözlemleriz. Yükselen koçlar, iç dünyaları büyük ölçüde gelişmiş burçlar olurken etrafında bulunan beşerlerle ahenk içerisinde yaşamaya itina gösterirler. Ekseriyetle büsbütün kendi niyetlerine nazaran yaşayan yükselen koçlar, sıkılmaları durumunda bulundukları alanlardan direkt olarak kaçma eğilimi içerisindedirler.

Yükselen boğalar;

Hayatı yaşamayı bilmeleriyle ön planda olan yükselen boğalar, sağlıklı ve güçlü bünyeye sahip şahıslardır. Sıhhatlerine ve fit görünüme ziyadesiyle kıymet veren yükselen boğalar, toplumsal tarafları ziyadesiyle kuvvetli olan bireylerdir.

Yükselen ikizler;

Canlı ve sevinçli tutumlarıyla ön planda olan yükselen ikizler birbirinden farklı pek çok bahse ilgili ve araştırmayı seven şahıslardır. Dış dünyaya karşı cazibeli tutumları ziyadesiyle bulunan yükselen ikizler ile birlikte olmak ziyadesiyle eğlencelidir.

Yükselen yengeçler;

Duyusal ve hassas halleriyle ön planda olan yükselen yengeçlerin hissiyatları ziyadesiyle kuvvetlidir. Bağlantı kurdukları insanlara karşı büyük ölçüde ilgili olan yükselen yengeçler, kendilerini yerme ve kırma durumu içerisinde ziyadesiyle bulunurlar.

Yükselen aslanlar;

Aşka karşı büyük bir sadakat besleyen yükselen aslanlar, dürüst kişilikleriyle büyük ölçüde ön planda olmaktadırlar. Kendilerine ziyadesiyle değer veren yükselen aslanların, irtibat kabiliyetleri de ziyadesiyle yüksektir.

Yükselen başaklar;

Soğuk görünümleri ve insanlara karşı uzaklıklı halleriyle ön planda olan yükselen başaklar, itimada ziyadesiyle ehemmiyet verirler. Hayatta her vakit sağlam adımlarla bulunmak isteyen yükselen başaklar için hayat bir bakıma karmaşıktır.

Yükselen teraziler;

Gezmeyi seven ve tüm hislerini en uç köşede yaşayan yükselen teraziler, arkadaşları için büyük ölçüde fedakarlık yapma eğilimi içerisinde olmalarıyla bilinmektedir. Eğlenmeyi ve gezmeyi ziyadesiyle seven yükselen teraziler hayat doludur.

Yükselen akrepler;

Hayatını ziyadesiyle karmaşık yaşayan yükselen akrepler, yaşadıkları tüm olaylardan ziyadesiyle etkilenme eğilimleri içerisindedirler. Kendilerine olan inançları dikkatleri üzerine çekmelerine neden olmaktadır.

Yükselen yaylar;

Yükselen yayları birbirinden farklı iki kümesi bulunmaktadır. Bir küme büsbütün sessiz sakin davranışlarıyla ön planda olurken öbür küme bağlantı istikameti ziyadesiyle kuvvetli olmalarıyla meşhurdur.

Yükselen oğlaklar;

Başarı odaklı olan yükselen oğlaklar, hayatlarının her anında başarılı olmayı istemeleriyle meşhurdur. Gelip süreksiz heveslerden uzak duran yükselen oğlaklar hayatta her vakit rasyonel halleriyle ön plandadırlar.

Yükselen kovalar;

Dürüstlükleriyle ön planda olan yükselen kovalar, idealist tutumlarıyla meşhurdur. Soğukkanlılıklarıyla tüm işleri bir çırpıda çözümlerler.

Yükselen balıklar;

Sakin olmalarıyla ön planda olan yükselen balıklar hayatta his değişimlerini ziyadesiyle yaşayan burçlardan bir adedidir. Geleceğe dair çok fazla plan kurmayan yükselen balıklar, hayatı anlık olarak yaşamayı severler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir