Yıldırım’da binlerce kişi sporla buluştu

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi’nin 13 farklı branşta düzenlediği Kış Spor Okulları tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan sportmenler için Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde sertifika merasimi düzenlendi. Törene; Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Fethi Yıldız, İlçe Spor ve Gençlik Müdürü Mehmet Demirci, belediye meclis üyeleri, veliler ve atletler katıldı. Badminton, basketbol, boks, cimnastik, futbol, güreş, karate, okçuluk, satranç, taekwondo, tenis, voleybol ve yüzme branşlarında eğitimini tamamlayan 2 bin 400 atletin sertifikalarını aldığı merasimde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bilhassa çocukların ve gençlerin gelişiminde sporun kıymetine vurgu yaparak, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin, fizikî ve ruhsal gelişimlerinin sağlıklı ilerleyebilmesi için onların en az bir spor branşı ve bir sanat kolunda faal olarak yer almalarını istiyoruz. Gençlerimize bu imkânı sağlayacak projeler geliştiriyoruz” dedi.

HEDEFİMİZ 500 BİN BİREYE ULAŞMAK

Yıldırım Belediyesi’nin spor okullarından son 5 yılda 166 bin 300 çocuğun faydalandığını aktaran Lider Yılmaz, “Yine bu devirde bayan spor merkezlerimizden 54 bin 322 hanım kardeşimiz istifade etmiş. Bin 456 özel ihtiyaçlı kardeşimize spor yapma imkânı sağlamışız. Bunları topladığımız vakit 255 bin insanımızı sporla buluşturmuşuz. Önümüzdeki beş yılda bu sayıyı 500 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Daha sağlıklı, daha toplumsal bir Yıldırım için spor ve sanat yatırımlarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

HER ŞEY ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN

Özellikle son 5 yılda Yıldırım’ın spor kenti hüviyetine büründüğünü aktaran Büyükşehir Belediye Lider Vekili Fethi Yıldız, “Oktay Liderimiz her fırsatta çocuklar ve gençler için yeni bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyor. Yıldırım’ın Bursa’nın gerçek sahipleri olan çocuklarımız ve gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak için spor merkezleri, kütüphaneler açıyor. Kendisini kentimiz ve gençlerimiz ismine teşekkür ederim” dedi. Yıldırım’ın birçok değerli spor aktifliğine konut sahipliği yaptığı üzere kıymetli başarılara da imza attığını hatırlatan İlçe Spor ve Gençlik Müdürü Mehmet Demirci de Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz’a spora dayanağından ötürü teşekkür etti. Konuşmaların akabinde atletlerin şovları ve sertifika merasimi ile program tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir