Silvio’dan sevgilisine 100 milyon Euro miras

Kronik lösemi teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede 12 Haziran’da 86 yaşında hayatını kaybeden eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin vasiyeti vefatından üç hafta sonra açıklandı. Eski başbakan, kendisinden 53 yaş küçük olan 33 yaşındaki sevgilisi Marta Fascina’ya 100 milyon Euro bıraktı. Berlusconi, mirasından küçük kardeşi Paolo Berlusconi’ye de 100 milyon Euro, mafya ile temaslı arkadaşı Marcello Dell’Utri’ye 30 milyon Euro ayırdı. Berlusconi, vasiyetinde Fascina, Paolo ve Dell’Utri’ye bıraktığı mirasların, ortalarındaki sevginin karşılığı olduğunu belirtti.

ŞİRKETLER ÇOCUKLARINA

Fininvest’in yüzde 53’lük payı, Berlusconi’nin birinci eşi Carla Elvira Dall’Oglio’dan olan çocukları Marina (56) ve Pier Silvio’ya (54) eşit olarak, holdingin geri kalan payları ise ikinci eşi Veronica Lario’dan olan üç çocuğu; Barbara (38), Eleonora (37) ve Luigi (34) ortasında paylaştırıldı. Berlusconi’nin 2006 yılında hazırladığı vasiyetnamenin sonuna, “Teşekkürler, hepinizi çok seviyorum, babanız” yazdığı aktarıldı.

İKİ BÜYÜKLERE AYRICALIK

Marina Berlusconi, 2005 yılından beri Fininvest’in idare konseyine liderlik ediyordu ve kardeşi Pier Berlusconi de yönetim kurulu üyesiydi ve medya kümesi Mediaset’in yöneticiliğini yapıyordu. Milyarderin ikinci eşinden olan çocukları ise şirketlerde daha az rol alıyordu.

TOPLAM SERVETİ 6.5 MİLYAR EURO

Silvio Berlusconi’nin toplam serveti ise 6.5 milyar Euro olarak hesaplanmıştı. Berlusconi’nin çocukları daha evvel yaptıkları açıklamada, babalarının da isteği üzerine hiçbir hissedarın holdingin denetimine tek başına sahip olmayacağını belirtmişti. Berlusconi’nin 2006 yılında hazırladığı vasiyetine, 2022 yılında hastaneye kaldırılınca ek yaparak, “eşim” diye seslendiği sevgilisi Marta’ya 100 milyon Euro, kardeşi Paolo’ya 100 milyon Euro ve yakın dostu Marcello’ya 30 milyon Euro verilmesini istediği öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir