Muratpaşa’da Üreten Eller sergisi açıldı


ANTALYA (İGFA) – Muratpaşa Belediyesi ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen stant, dokumadan takı üretimine, örgüden seramiğe kadar geniş bir yelpazede 16 merkezde ve 60 branşta düzenlenen kurslara katılan 6 bin 100 kursiyerin yapıtlarını kent sakinleriyle buluşturdu. Kursiyerler, yıl boyunca öğrendikleri teknikleri ve marifetleri uygulayarak hazırladıkları birbirinden çeşitli eserleri sergiledi.

Sergi, 14 Haziran’a kadar 10.00 – 18.00 saatleri ortasında fiyatsız olarak ziyaret edilebilecek. Rengarenk kıyafetler, takılar, örgüler, işlemeli çantalar, el örmesi hasır sepetler, ahşap oyma ve boyama eserleri, seramikler, heykeller, iğne oyaları, tezhip ve çizgi sanatı yapıtları, yağlı boya tablolar, tığ ve şiş örmesi dizaynlar, süs eşyaları ve teraryumlar stantta yer aldı.

Açılış merasimine Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, CHP Muratpaşa İlçe Lideri Can Okan Kıran ve Belediye Başkanı Ümit Uysal ile eşi Ümran Uysal katıldı. Merasim, halk oyunları gösterisiyle başlayıp keçe ve deri kıyafetlerin yoğunlukta olduğu bir defile ile devam etti. Defilede saç dizaynları, deri sürece ve hasır örme çantalar da sergilendi.

Stantları gezen Lider Uysal, “Türkiye’de nüfusa nazaran en fazla sanat kursu olan yer, açık orta Muratpaşa. İnsanların hayatını değiştirecek bir yetenek kazanması ve bundan geçim sağlaması süper bir şey” dedi. Uysal, insanların meslek ve sanat öğrenip bundan gelir elde ettiğini gördükçe büyük memnunluk duyduğunu ve tüm yorgunluğunun geçtiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir