Kayınpederini baklavayla zehirleyen damadın cezası belli oldu

Antalya’da, boşanmak isteyerek konuttan ayrılan eşinin ailesine gönderdiği baklavayla kayınpederinin zehirlenmesine neden olan damat, 8 yıl 22 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ferudun A. ile öteki kabahatlerden tutuklu bulunan sanıklar Osman G. ile Melike E, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi ile katıldı. Taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Söz verilen sanık Ferudun A, kimseyi öldürme niyetiyle hareket etmediğini savundu.

Tek kederinin evliliğini kurtarmak olduğunu öne süren sanık, yaşananlardan ötürü pişmanlık duyduğunu tabir etti.

Mahkeme heyeti, sanık Ferudun A’ya kayınpederi Metin K’yi “kasten yaralama”dan 7,5 yıl, eşi Melek A’yı “yaralama” kabahatinden ise 6 ay 22 gün mahpus cezası verdi. Heyet, öteki sanıklar Osman G. ve Melike E’nin beraatine hükmetti.

 Olay

Muratpaşa ilçesinde kocası Ferudun A’dan ayrılmak isteyen Melek A, konutunu terk ederek babaevine yerleşmişti. Argümana nazaran, buna sonlanarak 21 Kasım 2020’de kayınpederi Metin K’nin konutunu kurşunlayan damada, 45 gün uzaklaştırma cezası verilmişti.

Metin K’nin 27 Kasım 2020’de toplumsal hizmetlerden geldiklerini söyleyen iki kişinin getirdiği baklavadan zehirlendiği şikayeti üzerine, konuta erzak ve baklava getirdikleri belirlenen Osman G. ve Melike E. ile gereçleri gönderdiği ileri sürülen damat Ferudun A. gözaltına alınmıştı. Hazırlanan iddianame damat ve 2 arkadaşı hakkında “tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla 26’şar yıldan 40’ar yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir