Bursa’da Vakıflı gençlerden başkanlara coşkulu karşılama

BURSA (İGFA) – Bursa’yı dair yeni devir projelerini açıklayarak daha yaşanabilir bir kent için hareket eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan ayının birinci iftarını Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından gereksinim sahipleri için düzenlenen iftar programına katıldı.

Teravih namazını Vakıfköy Cami’nde kılan Lider Alinur Aktaş, namaz çıkışı Vakıf Spor Kulübü atletleri tarafından meşaleler eşliğinde coşkuyla karşılandı. Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, AK Parti İlçe Lideri İrfan Akkaya ve meclis üyelerinin de yer aldığı buluşmada, Lider Aktaş cami bahçesinde toplanan vatandaşlarla hasbihal ederek taleplerini not aldı.

Tüm vatandaşların Ramazan ayının mübarek olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bundan 3-40 sene evvel atalarımızın imkânsızlıklar içerisinde Yıldırım ilçesine gelerek başlarını sokabilecekleri meskenler yapmaya çalıştıklarını hatırlattı.

Şehrin süratli nüfus olması dolasıyla başta yapılması gerekeni sonda, sonda yapılması gerekeni başta yaptıklarını anlatan Lider Aktaş, “Belediye liderleri olarak bilgimiz, birikimimiz ve deneyimimiz var. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi elbirliğiyle çok hoş işler yaptı ve yeni devirde de yapmaya devam edeceğiz. Misyona geldiğimiz günden beri Vakıf Mahallesi’nden doğalgaz, park, spor tesisi, yol genişletilmesi üzere talepler alıyorduk. Büyük uğraşlar sonucunda Bursa’ya mahsus imarsız bölgelerde doğalgaz kullanımıyla alakalı bir yasa çıkartıldı. Çok şükür doğalgaz mahallemize geldi. Öteki mahallelerimizde de bu işi seri bir biçimde hallediyoruz. Doğalgazla alakalı asfalt kasveti olan sokaklar tam bitirilecek. Çok hoş bir park ve spor tesisi kazandırdık. Vakıf’ın alanını kısa vakitte bitiriyoruz. Okulla alakalı eksiklikleri biliyoruz” diye konuştu.

Arabayatağı-Ulus-Değirmenönü üzere bölgelerde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarını Vakıf mahallesinde de yapmak istediklerini belirten Lider Aktaş, “Önce plan konusunu halletmeliyiz. Akabinde oturup karşılıklı istişareyle halledeceğiz. Önümüzdeki periyot buradaki değişim ve dönüşümü daima birlikte göreceğiz. Bir gün geriye dönüp baktığımda birileri ‘Allah razı olsun. Yıllardır halledilmeyen işleri hallettiler’ deseler kâfi. Son 5 senede yaşanan kasvetlere karşın çok hoş işler yaptık. 1 Nisan’dan itibaren kalan eksikliklerin bitirilmesi boynumuzun borcudur. Vereceğiniz dayanaklar bizim değerli. Bizler de gecemizi gündüzümüze katıp verdiğiniz emanetin hakkını vermeye çalışıyoruz. Hayatında bir tane kentsel dönüşüm yapmayanlar artık ‘kentsel dönüşüm yapacağız’ diyor. Yeni periyot kentsel dönüşüm, yol ve ulaşım yılı olacak. Güzel Ramazanlar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir