Adalet Partisi ile Doğru Parti “eş başkanlık” sistemiyle birleşecek

Adalet Partisi ile Doğru Parti “eş başkanlık” sistemiyle birleşecek.

Doğru Parti Genel Lideri Rifat Serdaroğlu, beraberindeki parti heyetiyle Adalet Partisi Genel Lideri Vecdet Öz’ü ziyaret etti.

Adalet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, iki partinin birleşme sürecine ait toplantı yapıldı.

Toplantının akabinde açıklamalarda bulunan Adalet Partisi Genel Lideri Öz, “bir niyeti” ortaya koymak üzere bugün bir araya geldiklerini söyledi.

“DEMOKRATLARIN TRENİ YOLA ÇIKMIŞTIR”

Öz, “Bu niyeti bugün ortaya koymuş bulunuyoruz. Doğru Parti ile Adalet Partisini önümüzdeki süreç içerisinde tek çatı altında toplayıp tek bir parti olmayı ve merkez sağı birleştirecek birinci hamleyi yapmayı bugün kararlaştırmış bulunuyoruz.” dedi.

Demokrat misyonun temsilcileri olarak bugünkü bölünmüşlüklerini ortadan kaldırmak istediklerini lisana getiren Öz, iki partinin de komitelerini oluşturmak suretiyle bu birlikteliği tesis etmek üzere çalışacaklarını anlattı.

“Demokratların treni yola çıkmıştır. Türkiye’nin dört bir yanına, kılcal damarlarına kadar yayılacaktır” diyen Öz, “Biz seçmenimizi geri istiyoruz. Bu partilerin bir ortaya gelmesi Türkiye’deki huzur, inanç ve istikrarın, ulusal kalkınmanın yine temellerini atacaktır. Bunu aşikâr bir noktaya getireceğiz.” tabirlerini kullandı.

“EŞ BAŞKANLIK SİSTEMİNİ KULLANACAĞIZ”

Doğru Parti Genel Lideri Serdaroğlu ise Türkiye’nin en ücra köyüne kadar giderek oylarını “geri alacaklarını” Türkiye’ye hizmet kervanını yine yürüteceklerini kaydetti.

Serdaroğlu, “Sistemin nasıl yürüyeceğine komiteler karar verecek. Eş başkanlık sistemini birinci sefer bir demokratik merkezde, merkez sağdaki bir parti için kullanacağız.” formunda konuştu.

Birleşme sürecine ait bilgi veren Serdaroğlu, genel liderler öncülüğünde oluşturulacak komitelerin, yeni partinin ismi, yeri ve teşkilat yapılanmasına ait ayrıntıları belirlemesinin akabinde sürecin kamuoyuyla paylaşılacağını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir